Choć objawy łupieżu pstrego w postaci żółtawych lub różowawych, łuszczących się zmian skórnych, najczęściej pojawiają się w okolicy karku, pleców i klatki piersiowej, bardzo ważną czynnością w procesie leczenia tej choroby jest właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy, ponieważ również i tam zlokalizowane są ogniska grzyba. Jak dobrać szampon na łupież pstry, który pomoże zwalczyć chorobotwórcze mikroorganizmy, a jednocześnie nie wpłynie negatywnie na kondycję włosów?
Dlaczego właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy w łupieżu pstrym ma tak duże znaczenie?
Żółte, brązowe lub różowe plamy na skórze z tendencją do łuszczenia i swędzenia, charakterystyczne dla łupieżu pstrego, stosunkowo rzadko pojawiają się na głowie. Warto jednak zaznaczyć, iż brak zmian w tym miejscu wcale nie oznacza, że grzybów tam nie ma. Wręcz przeciwnie, ogniska drożdżaków Malassezia furfur bardzo często umiejscowione są na owłosionej skórze głowy i dopiero stamtąd „wędrują” w inne partie ciała.
Chcąc zniszczyć wszystkie szczepy niechcianego drożdżaka niezwykle istotna jest kompleksowa kuracja przeciwgrzybicza w obrębie całego ciała, w tym również włosów i skóry głowy. Dlatego warto zamienić zwykły szampon na wyspecjalizowany preparat, mający w składzie substancje aktywnie zwalczające grzyby z rodzaju Malassezia. Na rynku dostępnych jest dziś wiele szamponów na łupież pstry, jednak nie każdy z nich jest skuteczny, nie każdy też spełnia oczekiwania klientów, jeśli chodzi o pielęgnację włosów i wrażliwej skóry głowy.
Jaki szampon na łupież pstry wybrać?
Leczenie łupieżu pstrego to mozolny, długotrwały proces, jednak jeśli zadbamy o profilaktykę i będziemy regularnie stosować odpowiednio dobrane preparaty przeciwgrzybicze do pielęgnacji ciała i włosów, możemy liczyć na stopniowe wyniszczenie uporczywego wroga oraz brak nawrotów choroby. Spośród szamponów na łupież pstry dużą grupę stanowią preparaty zawierające ketokonazol (m.in. Nizoral, Zoxin-med, Dermetin). Zaletą tego typu preparatów jest obecność cenionej substancji przeciwgrzybiczej, a co za tym idzie – znaczne zmniejszenie istniejących ognisk choroby. Warto jednak zauważyć, iż są to szampony lecznicze, ukierunkowane na samą eliminację grzybów, a pozbawione właściwości pielęgnujących, odżywiających czy regenerujących.
Kuracje Nizoralem i podobnymi szamponami stosuje się krótko, około 2-3 tygodni. Efekty w zwalczaniu łupieżu, owszem, są widoczne, ale kondycja włosów w opinii wielu osób, pozostawia wiele do życzenia. Nadmierna sztywność włosów i ich przesuszenie, podrażnienie skóry głowy, pozbawienie włosów sprężystości, blasku i witalności, problemy z rozczesywaniem i układaniem włosów – czy aby na pewno tego oczekujemy od dobrego szamponu na łupież pstry? Z pewnością preparaty oparte na ketokonazolu nie są przeznaczone do długotrwałego, regularnego stosowania i nie trafią w potrzeby osób, które chciałyby stopniowo zwalczyć łupież pstry, zrównoważyć pracę gruczołów łojowych, a jednocześnie zachować włosy w nienagannej kondycji.
Kilka korzyści w jednym preparacie
Poszukując szamponu, który sprawdzi się w profilaktyce łupieżu pstrego, warto zwrócić uwagę na preparaty dermokosmetyczne – łączące w sobie cechy produktów leczniczych (przeciwgrzybiczych) oraz pielęgnujących. Wyjątkowo ciekawym składem wyróżnia się szampon www.Pityver.pl, zawierający aż kilka substancji czynnych w optymalnie wyważonych proporcjach. Jego głównym atutem jest wielopłaszczyznowe działanie – od usuwania grzybów odpowiedzialnych za łupież pstry, poprzez normalizację czynności gruczołów łojowych, aż po ochronę i pielęgnację włosów i skóry głowy.
Co dokładnie kryje się w szamponie na łupież pstry Pityver?
Bazą szamponu Pityver jest siarczek selenu – jeden z najskuteczniejszych środków przeciwgrzybiczych stosowany w wielu preparatach leczniczych. Kolejną substancją aktywną jest naturalna, bogata w mikroelementy glinka biała Montmorillonite. Posiada właściwości przeciwzapalne, normalizujące, ochronne i oczyszczające. Pomaga przywrócić skórze i włosom zdrowie i witalność. Równie korzystnie działa zawarty w szamponie Pityver naturalny wyciąg z aloesu – słynnej rośliny leczniczej, cenionej za swe właściwości regenerujące, łagodzące, ściągające i nawilżające. Ponadto preparat wzbogacony został pochodzącą ze źródeł roślinnych witaminą E, która pomaga chronić komórki skóry przed uszkodzeniami. Nie ulega wątpliwości, że skład szamponu Pityver przedstawia się wyjątkowo dobrze na tle konkurencji. Preparat jednocześnie zwalcza grzyby, odnawia skórę, a także odżywia i kondycjonuje włosy.
Stosuję Pityver już drugi miesiąc w widzę znaczną poprawę na plecach i na głowie. Wcześniej moja skóra strasznie się łuszczyła a teraz nie jest tak źle. Zestaw jest bardzo wydajny więc myślę, że jeszcze długo mi posłuży. Polecam!!
A gdzie mogę dostać ten zestaw? Jest na receptę? 🙂
A pityver nie uczula? Mam problemy z kosmetykami, jak coś nie jest w 100% naturalne to nie mogę stosować bo zaraz dostaje uczulenia… Jaki jest jego skład?
Olka, i jak tam? Widzę, że napisałaś swój komentarz kilka miesięcy temu, więc pewnie jesteś już zdrowa, co? Ja się męczę z łupieżem pstrym już 2 miesiąc. Chyba powinnam zainwestować więcej pieniędzy i kupić sobie w końcu Pityver