Grypa żołądkowa to choroba wywoływana przez wirusy. Na razie jeszcze nie ma na to schorzenie skutecznego leku, który eliminowałby przyczynę. Jedyną możliwością poprawy komfortu w czasie trwania choroby jest leczenie objawowe. Antybiotyki mogą być przepisane przez lekarza tylko w specjalnych przypadkach, warto jednak pamiętać o tym, iż nie działają one na wirusy.
Chociaż grypa żołądkowa nie jest zazwyczaj zagrożeniem dla zdrowia i życia, to jednak ta zasada dotyczy osób dorosłych. W przypadku małych dzieci szybka utrata dużej ilości wody może spowodować odwodnienie, dlatego też w takich sytuacjach konieczna jest konsultacja z lekarzem. Kontakt ze specjalistą jest niezbędny także wtedy, gdy chorym jest osoba starsza. W takim przypadku również możliwe jest szybkie odwodnienie. Osoby dorosłe oraz starsze dzieci muszą przyjmować dużą ilość płynów, przy czym wskazana jest zarówno sama woda, jak i preparaty z ważnymi pierwiastkami – elektrolitami. Brak tych substancji w organizmie jest powodem poważnych problemów.
Leczenie grypy żołądkowej
Leczenie grypy żołądkowej powinno być przeprowadzane w domu lub, w szczególnych przypadkach, w szpitalu. Osoba chora nie powinna wychodzić nie tylko ze względu na to, iż jest to dla niej mało komfortowe, ale też na to, że może zarazić inne osoby. Co więcej, nawet jeśli zarażony poczuje się dobrze, nie powinien jeszcze opuszczać domu. Choroba pozostaje zaraźliwa jeszcze przez kilka dni po „wyzdrowieniu”. Prawdziwe wyzdrowienie w przypadku grypy żołądkowej następuje dopiero wtedy, gdy błona śluzowa przewodu pokarmowego zostanie w pełni odbudowana. By zapobiegać zarażeniom w domu, konieczne jest zastosowanie środków dezynfekujących. Jest to istotne zwłaszcza w łazience, gdzie siłą rzeczy występuje najwięcej zarazków i są największe możliwości przeniesienia wszelkich drobnoustrojów. Choć stosowanie środków dezynfekujących za każdym razem jest czasochłonne, to jednak tylko takie działanie daje naprawdę dużą skuteczność.
Leki na grypę żołądkową
Objawy grypy żołądkowej mogą występować przez kilka dni, z tym, że w tym czasie powinna następować poprawa. W przypadku gorączki warto zastosować środki na bazie paracetamolu, bez dodatków niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Tylko paracetamol jest uznawany za substancję, która nie drażni ścian żołądka, w przeciwieństwie do ibuprofenu lub naproxenu. Trzeba jednak pamiętać, że paracetamol działa bardziej toksycznie na wątrobę, dlatego nie może być stosowany przez wszystkich.
Leki na grypę żołądkową mają na celu minimalizowanie takich objawów, jak wymioty czy biegunka. Aby uzyskać taki rezultat, można zastosować różne środki. Jedną z polecanych metod jest picie naparów z odpowiednich ziół. Najbardziej znaną rośliną leczniczą w tym przypadku jest rumianek. Nie tylko poleca się napar z tego zioła, ale również przygotowuje się na jego bazie preparaty apteczne, które mają przeciwdziałać zapaleniu, a więc i dolegliwościom takim, jak wymioty. W przypadku grypy żołądkowej konieczne bywa także zażywanie środków przeciw biegunce, na przykład takich, które zawierają smektyt. Dowiedz się więcej: http://grypazoladkowa.net.pl/.
Jak ktoś wymyśli leki na grypę żołądkową, to zbije fortunę, bo chyba nikt nie chce tej choroby przechodzić po raz drugi. U mnie dieta nie działa, swoje trzeba przecierpieć i de facto całe leczenie grypy żołądkowej to po prostu picie wody i czekanie aż przejdzie.
Leki to nie, ale jak ktoś wymyśli szczepionkę na grypę żołądkową, to dopiero byłby hit! Dziś czytałem taki artykuł na konkurencyjnym portalu http://grypazoladkowa.net.pl/grypa/szczepionka-na-grype-zoladkowa/ i wynika z tego, że szczepionki na jelitówkę nie ma, bo pewnie niespecjalnie się opłaca ją sprzedawać.