Depilacja laserowa to rozwiązanie na wrastające włoski

Depilacja laserowa Vectus.
Badanie na kiłę (syfilis)

Depilacja laserowa pozwoli ci pozbyć się problemu wrastających włosków. Zadziała też na wszystkie inne nieprzyjemne objawy takie jak zaczerwienienia, świąd, ropne grudki czy bóle spowodowane standardowym goleniem. Depilacja laserowa jest bezpieczną propozycją zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – niezależnie od koloru skóry. Z oferty wybierana jest najczęściej depilacja laserowa pach, bikini, nóg i pleców. Co warto wiedzieć o zabiegach?

Depilacja laserowa – najczęstsze pytania zadawane przez pacjentów
Czy depilacja laserowa sprawia ból lub dyskomfort? Zdarza się, że depilacji laserowej towarzyszy dyskomfort, związany z odczuciem ciepła na skórze. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie laser z systemem chłodzącym (np. Advanced Contact Cooling w przypadku lasera Vectus), który znacznie zwiększy komfort pacjenta podczas zabiegu.
Jaka jest skuteczność depilacji Vectus? Depilacja Vectus zapewnia najwyższą skuteczność. Wykonanie serii zabiegów pozwala usunąć aż 95% owłosienia. Ewentualne 5% włosów, które nie były w fazie wzrostu podczas zabiegów, może pojawić się w przeciągu roku. Usuniemy je w trakcie jednej dodatkowej depilacji.
Komu w szczególności polecana jest depilacja laserowa? Depilacja laserem jest prawdziwym wybawieniem dla kobiet cierpiących z powodu hirsutyzmu, a także mężczyzn z nadmiernym owłosieniem np. na plecach. Podobnie jeśli ma się tendencję do takich dolegliwości jak zapalenie mieszków włosowych czy wrastania włosków po depilacji. Wtedy trwałe usunięcie owłosienia za pomocą lasera jest najlepszym rozwiązaniem.
Czy po depilacji laserem mogę od razu wrócić do codziennych zajęć? Tak, rekonwalescencja nie jest wymagana. Trzeba jednak pamiętać, aby unikać czynników mogących podrażniać skórę. Przez kilka dni nie należy chodzić do sauny i na basen. Nie wolno również opalać się przez okres 4 tygodni po zabiegu depilacji laserowej.

WRASTAJĄCE WŁOSKI PRZECHODZĄ DO PRZESZŁOŚCI

Wrastające włoski to zmartwienie wielu osób, ponieważ to częsty mankament występujący po użyciu jednorazowych Depilacja laserowa.golarek lub depilatorów elektrycznych. Ciągle podrażniana skóra ulega wysuszeniu, stwardnieniu i w konsekwencji włosy nie mogą się przez nią przedostać. Niestety nie wskazuje to na zachowanie gładkości skóry. Włosy skręcają się w kółka i w takiej postaci są widoczne.

Zapobiega temu depilacja laserowa, bo wystarczy seria średnio 4 powtórzeń, żeby przestać regularnie pocierać naskórek. Depilacja laserowa działa od wewnątrz – niszczy macierzyste komórki włosa.W trakcie przygotowań do zabiegu ważne jest to, by golić się wyłącznie maszynką – na ok. 1 miesiąc wcześniej. W tym okresie trzeba szczególnie uważać na ostrza, aby nie podrażniać skóry i nie wywołać dyskwalifikujących zmian.

Badanie na kiłę (syfilis)

Ważne będzie więc odpowiednie nawilżenie – jednak rezygnujemy z kremów na bazie witaminy C i A. Tydzień przed zabiegiem odkładamy leki fotoalergiczne i fototoksyczne, a także picie ziół. W razie wątpliwości, warto zapytać o pomoc lekarza, doradzić się i ocenić stan zdrowia, tak aby laserowa depilacja była całkowicie bezpieczna.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE PACJENTÓW

Pacjenci mają dobre opinie o depilacji laserowej, ponieważ mimo konieczności powtórzeń, satysfakcjonujące wygładzenie widać już po pierwszym użyciu lasera. To motywuje i zachęca do wytrwania. Po przyjęciu całej serii, może cieszyć się trwałością i gotowością na każdą sytuację – spontaniczny wypad nad jezioro czy na basen, nie będzie już problemem. Poza tym powtórzenia odbywają się w okresach co 4 lub nawet co 10 tygodni.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

ZAPALENIE MIESZKÓW WŁOSOWYCH – ZAPOBIEGAJ LASEREM

Obok wrastających włosków, pacjenci gabinetu skarżą się często na zapalenie mieszków włosowych. Przed decyzją o laserze objawiało się ono licznymi wypryskami, bólem, pieczeniem i swędzeniem. Na skórze wychodziły też ropne grudki, co było skutkiem zakażenia bakteryjnego. Przyczyna leży niestety w stosowaniu klasycznych metod – poza wspomnianymi maszynkami i depilatorami elektrycznymi, należą do nich także plastry i wosk.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? I DLACZEGO?

Praca lasera automatycznie nasuwa pytanie o to czy depilacja laserowa boli. Zabieg nie pozostaje nieodczuwalny, ale ból sprawia tylko nielicznym pacjentom. Zwykle dzieje się tak, kiedy w grę wchodzi depilacja laserowa bikini.

U niektórych jednak ludzi może to być wyłącznie lekki dyskomfort – wszystko zależy od osobistej wrażliwości na dotyk, a także specyfiki miejsca. W odczuwaniu dużą różnicę stanowi też po prostu grubość skóry – męska jest grubsza, przez co ma większy próg bólowy.

LASER DO DEPILACJI VECTUS ZMNIEJSZY DYSKOMFORT

Jeśli chcemy zmniejszyć ewentualne dolegliwości bólowe, postawmy na laser do depilacji Vectus. Firma Vectus zapewnia bezpieczeństwo i wygodę zabiegu – laser jest też skuteczny i radzi sobie z każdym rodzajem owłosienia. Wmontowany czytnik Skintel mierzy poziom melaniny.

„Rozwiązanie Advanced Contant Cooling sprawi, że ciało nie ulegnie przegrzaniu, a technologia Photon Recycling wykorzysta odbijane od skóry światło. Połączenie tych trzech technologii to innowacja, która przyjęła się już na całym świecie.” – mówi Edyta Mikulska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

DEPILACJA LASEROWA – CZY JEST DLA KAŻDEGO?

Depilacja laserowa nie jest, mimo swej wysokiej jakości, ofertą dla każdego. Z zabiegu powinno wykluczyć się między innymi osoby z:

  • łuszczycą.
  • bielactwem wrodzonym lub nabytym.Depilacja laserowa ciała.
  • chorobami leczonymi antybiotykami.
  • chorobami leczonymi tabletkami hormonalnymi.
  • alergiami i infekcjami.

 

Chociaż wielu pacjentom marzy się depilacja laserowa, przeciwwskazania są ważną częścią rozważań na temat zabiegu. Pozwalają uniknąć powikłań, niepożądanych skutków ubocznych i rozczarowania. Poza wymienionymi ograniczeniami, z oczywistych i naturalnych względów do zabiegu nie podejdą też kobiety w ciąży i w okresie laktacji.

Warto mieć na uwadze, że w trakcie usuwania owłosienia światłem lasera może dojść do pojawienia się obrzęku czy zaczerwienienia. Jest to jednak przewidziane i dopuszczalne, ponieważ takie objawy powinny ustąpić w ciągu kilku godzin lub kilku dni (maksymalnie trzech).