Co jest najlepsze na cellulit?

najlepsze na cellulit
Badanie na kiłę (syfilis)

Naszym dzisiejszym tematem z którym będziemy się zmagać to cellulit. Zanim powiemy sobie co  tak na prawdę jest najlepsze aby poradzić sobie z tym problemem, na początek go poznajmy.

Cellulit jest to zmiana kosmetyczna, która najczęściej występuje w postaci zmian na skórze. Zazwyczaj z tym problem zmagają się kobiety. Owszem zdarzają się mężczyźni u których również się to pojawia, ale jest to tak mała ilość, że zazwyczaj się o nich nie wspomina.Wracając do tematu jest to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, produktów przemiany materii oraz wody. Jednakże musimy pamiętać o tym by nie mylić tego z cellulitisem. Jest to również defekt kosmetyczny z tym, że jest to bakteryjne zapalenie tkanki łącznej które wymaga skomplikowanego leczenia antybiotykami.

Cellulit nie występuje niestety tylko pod jedną postacią, mianowicie mamy różne rodzaje :

Badanie na kiłę (syfilis)
  • cellulit wodny- jest to nadmierne zatrzymywanie wody w naszych tkankach. Możemy go rozpoznać w momencie gdy ściśniemy skórę palcami jest ona wtedy pofałdowana-opuchnięta bądź napięta
  • cellulit tłuszczowy-występuje on za zwyczaj u osób z nadwagą u których tkanka tłuszczowa jest kumulowana. W momencie gdy ściśniemy skórę palcami odczuwamy ból oraz pojawiają nam się gródki

           U kogo się może pojawić ?

pośladkiWystępuje on zazwyczaj u osób, które pracują  za biurkiem. Niestety 8 godzin spędzonych za biurkiem w pozycji siedzącej zazwyczaj u Pań w pozycji noga na nogę skutkuje naprężeniem się mięśni co po dłuższym czasie powoduje cellulit. Również gdy nie dostarczamy swojemu organizmowi odpowiedniej ilości ruchu. Każdy z nas powinien dziennie poświęcić choćby godzinę dziennie na spacer, ćwiczenia, bieganie. Nie możemy pozwolić na to aby nasze mięśnie się zastały. Również dość poważnym problemem jest noszenie obcisłych spodni. Każda z nas na pewno miała taką sytuacje w sklepie, że ” wbiła ” się w daną parę jeansów tylko dla tego iż wygląda ” sexi „. Tak zgadzam się wyglądamy wtedy atrakcyjnie a nasze kształty są idealnie podkreślone ale drogie Panie nie takim kosztem. A najważniejsze to niewłaściwa dieta. Ciągłe jedzenie słodyczy zajadane fast foodami i popijane napojami gazowanymi nie powoduje nic dobrego. Zaczynamy w szybkim czasie przybierać na wadze przez co nasza skóra nie jest wstanie się na tyle rozciągnąć by nie spowodować cellulitu przy czym dodatkowo możemy spodziewać się rozstępów.

         Więc co robić by z tym walczyć. ?

Na początek zmieńmy swoją dietę w bardziej rozsądną. U osób, które mają z tym dość duży problem polecam spożywanie pięciu małych posiłków dziennie oraz ograniczenie gazowanego, fast foodów i innych ulepszaczy. A dodatkowo możemy zakupić w aptece specyfik o nazwie Vialise. Jest to serum antycellulitowe, które pomaga w walce z pomarańczową skórka. Jest to krem, który dla wygody kobiet został umieszczony w 200 mln tubce z pompką co ułatwia aplikację produktu. Krem ma żelową konsystencje dzięki czemu jest przyjemny i łatwy do rozprowadzenia na skórze. A co najważniejsze nie jest tłusty jak co niektóre maści, nie pozastawia brudnych i nieprzyjemnych plam na ubraniach. W składzie Vialise znajdziemy naturalne składniki :

  • ekstrakt z bluszczu pospolitego
  • kwas alginowy
  • ekstrakt z bylicy bożego drzewka
  • ekstrakt z myszopłocha kolczastego
  • algi
  • guarana
  • lecytyna
  • kofeina …

Zapraszamy do dalszego czytania: Skuteczny krem na cellulit – Nawilżanie i redukcja nierówności w jednym

Również przy codziennym stosowaniu tego kremu możemy choćby dwa razy w tygodniu wykonać peeling całego ciała. Oczyścimy nie tylko chore miejsce ale dodatkowo całe ciało z niepotrzebnych bakterii oraz różnego rodzaju zaskórników. 

Myślę, że jako kobieta doradziłam wam drogie Panie i pokazałam choćby w małym stopniu jak walczyć z tą nie przyjemną dla nas dolegliwością. Pozdrawiam was.